VII Święto Śliwki PDF Drukuj E-mail
Napisał: Marcin   
     W ostatni weekend sierpnia 2004r. szydłowscy sadownicy obchodzili VII Święto Śliwki. Uroczystości połączono z obchodami Dni Szydłowa z okazji 675 lecia nadania praw miejskich dla Szydłowa (1329-2004).
W sobotę i niedzielę Szydłów odwiedziło kilka tysięcy ludzi. Atrakcji było wiele; przez kilka dni gościł w Szydłowie największy czeski Luna-Park. Obchody były przeplatane występami różnych zespołów młodzieżowych oraz konkursami i zawodami związanymi
z produkcją sadowniczą. Dużą frajdą był występ kabaretu "W Kopydłowie".
Główne uroczystości rozpoczęła niedzielna Msza Święta na Zamku, podczas której starostowie: pani Beata Kluszczyńska i pan Tadeusz Bławat, ofiarowali na ołtarz duży kosz pięknych, dorodnych śliwek. Po uroczystościach sakralnych wszyscy przystąpili do oglądania wystawy śliwek, połączonej z degustacją. Za zorganizowanie tak pięknej wystawy śliwek należy podziękować sadownikom z grup producenckich działających w Szydłowie: SPO "DOBRYSAD" oraz Stowarzyszeniu Producentów Owoców.
Trzeba przyznać, że najbardziej oblegany był nasz namiot SPO "DOBRYSAD", w którym to możliwa była degustacja potraw, do przygotowania których użyto rodzimych śliwek.
Warto również wspomnieć, że swoje wystawy zorganizowali również producenci i sprzedawcy ciągników, maszyn, urządzeń
i środków do produkcji sadowniczej.
Ważnym akcentem było wręczenie przez starostę powiatu staszowskiego odznaczeń "Wzorowego sadownika" następującym osobom: Krzysztofowi Kluszczyńskiemu, Stanisławowi Ramusowi, Janowi Długosiewiczowi i Krzysztofowi Chmielewskiemu.
Słoneczna pogoda, fachowe zaangażowanie organizatorów oraz pozytywne nastawienie do imprezy wielu ludzi "z sercem" sprawiły, że VII Święto Śliwki, które zakończyło się pokazem ogni sztucznych, należy zaliczyć do imprez bardzo udanych.
 
Zdjęcia z imprezy w galerii